Designerskie lampy od Lumigo.pl – trendy i aranżacje 2021

Kiedy mowa o lampach designerskich, możemy mieć na myśli określony projekt. Na uwagę zasługuje jednak często kontekst, w którym dany produkt powstał lub sam zamiar twórcy bądź zamysł projektu, bowiem może on lub mógł być dedykowany dla określonej przestrzeni, o określonym wyglądzie. Określona lampa jak nowoczesny żyrandol przykładowo mogła być inspirowana określoną wizją przestrzeni i jej ściśle dedykowana. Widzimy wielokrotnie lampy wyjęte z kontekstu, prezentowane na przykład w sklepach wielkopowierzchniowych. Wówczas to trudno jest zobaczyć przez pryzmat samej lampy kontekst, w którym była pomyślana, jednak stwarza to również pewną możliwość, bowiem nie musimy się tym sugerować, a umieszczając taką lampę w naszym M nadajemy wtedy jej nowe znaczenie, które może zasługiwać na miano „ładnego designu”. Lampa designerska to zatem przedmiot dość niepowtarzalny, w którym widać rękę artysty myślącego samodzielnie o wystroju wnętrza, i który w oparciu o symbolikę poszczególnych elementów mógł poprzez produkt zasugerować odbiorcom swoje inspiracje jak robi to Lumigo: https://lumigo.pl/rodzaj/zyrandole/

Lampa kula jako żyrandol

Lampa kula bywa świetnym rozwiązaniem, już to chociażby przez sam swój kształt, który sugeruje nam rozwiązanie designerskie, z jednej strony nietypowe, a z drugiej osadzone w symbolice matematycznej doskonałości. Lampa kula to za pewne rozwiązanie często uniwersalne, zwłaszcza jeśli jest poparte kolorem świetnie korespondującym z wystrojem wnętrza. Lampa kula niejako stawia swój własny temat w centrum, koncentrując światło zarazem na sobie i wszystkich oświetlanych miejscach pomieszczenia. Lampy kule wykonywane są z wielu różnych materiałów i kolorów. Zawieszane bywają wyżej, przy samym suficie, jak i niżej, do tego niekoniecznie na samym środku pomieszczenia, a w miejscach gdzie lampa kula może odgrywać rolę oświetlenia punktowego. Na pewno projektując swoje wnętrza trzeba wziąć pod uwagę i tą opcję, jako coś co odzwierciedla dynamikę światła. Kula jest przedmiotem z dawien dawna uważanym za geometryczne źródło rozwiązań, szczególnie jeśli brak koncepcji zostaje zastąpiony ideałem ergonomii.

Lampy do pokoju – główne źródło światła jak żyrandole

Lampy do pokoju dobieramy zgodnie ze stylem, jaki oddają na przykład meble, czy podłoga. To rodzaj oświetlenia dobieramy do rodzaju mebli, nie na odwrót. Wszystko zależy też od kubatury, inne bowiem rodzaje oświetlenia pasują do pokojów dużych, inne do małych, podobnie ma się rzecz z wysokością pomieszczenia. Do pomieszczeń wysokich dobrze pasują określone typy żyrandoli rozpraszających światło lub strumień światła zawężające. W zależności od upodobań właściciela będzie też dobierana barwa światła.

Przed powieszeniem lampy najpierw musisz skupić uwagę na gniazdkach elektrycznych i rozmieszczeniu oświetlenia.

Lampy mosiężne, posrebrzane lub pozłacane, a może coś bardziej nowoczesnego lub tańszego? Owszem, tańsze postaci lamp mogą być w wielu przypadkach lepszym wyborem, wszystko jednak zależy – kłania się zmysł właściciela, jego pogląd na sprawę, w której punktów widzenia może być bardzo wiele. Trudno sobie dziś wyobrazić, aby wybór był prosty, a to z prostego względu, że do wyboru jest przeważnie wiele opcji. Brane pod uwagę rozwiązania mogą być też podyktowane rozplanowaniem sieci elektrycznej.

Nowoczesne lampy Ring LED

Kiedy mowa o lampach nowoczesnych, trzeba nam postawić sprawy jaśniej, nie tylko dlatego, że temat dotyczy oświetlenia, ale w związku z samym zakresem nowoczesności w wystroju wnętrza, który odnosi się w prostej linii do sztuki modernistycznej, czyli do nowych koncepcji sztuki i działa jakie zadziały się dobrych kilka dekad temu, ponieważ to właśnie lata siedemdziesiąte oznaczały kulminację rozkwitu nowoczesności jako takiej. Otóż w dziedzinie lamp, podobnie jak w każdej innej szczegółowej kategorii wystroju wnętrz, twórcy zwrócili się w kierunku pewnej refleksji nad samą wymową czy też językiem, jakim w tym przypadku jest tworzywo. Nowoczesność postawiła wtedy na pewien eksperyment, nowe techniki i materiały, rodzaj korespondencji między kulturą a techniką, czy też postęp. Widać to właśnie w nowoczesnych lampach loftowych, w niezliczonych próbach geometrycznych i materiałowych, widać w nich racjonalizm, liberalizm oraz postęp. Nowoczesne lampy zostały już klasyką, ale jest niekiedy wrażenie, że sam styl wciąż pozostaje otwarty.